USG People klaar voor sprong

NICO BAKKER | VRIJDAG 27 JANUARI 2012, 13:30 uur | 2816 keer gelezen |
Waardering:
Het beleggingslandschap in Nederland trekt stevig aan. Menig Aandeel is bezig met een stevige herstelbeweging binnen de dalende trendfase. Zo staat ook USG People aan de vooravond van een significant herstel. Maar dan moet wel eerst de neklijn van een H&S patroon worden gebroken. Ik zal schetsen wat mijns inziens de volgende koersstap zal zijn.

Op het middellange termijn speelveld is voor dit fonds een interessant koerspatroon in de maak, te weten een Hoofd-Schouder omkeerpatroon. Het hoofd en de linker- en rechterschouder zijn recent gevormd. Het enige wat resteert voor een stevige stierensprong is het breken van de neklijn over de schouder-nek-verbindingen. Deze neklijn ligt in eerste instantie op afgerond 6,84 Euro. Maar voor meer bevestiging is een uitbraak boven afgerond 7,35 Euro wenselijk. Al met al is de 6,84-7,35 Euro weerstandzone een cruciale zone in het landschap. Boven deze molensteen wordt niet alleen de neklijn gebroken, maar wordt ook de dalende trendlijn aan de kant geschoven. Tevens hikt de RSI tegen de 50-lijn aan, een felle breakoutbeweging zal betekenen dat de spanningsmeter boven de 50-lijn zal stijgen, hetgeen de breakoutbeweging mooi ondersteunt. Kortom, boven genoemde zone staan alle signalen op groen en is en felle uitbraak aannemelijk.

Echter, aangezien de OB-lijn strak boven de 50-lijn ligt, zal er snel sprake zijn van overdreven sentiment. Een reactiebeweging, lees pullbackbeweging, richting de neklijn zal vervolgens de uitbraak testen op validiteit om hierna de weg omhoog richting circa 10 Euro te vervolgen. Niet alleen is circa 10 Euro het koersdoel uit hoofde van het H&S patroon, hier ligt ook de sleepkabel en een oud steunpunt. Al met al voldoende opwaarts potentieel als de bullen gaan breken.

Turbo Tijd

Boven 6,85-7,35 Euro starten de stieren een felle breakoutbeweging richting circa 10,00. Actieve RBS Turbobeleggers houden de vingers alvast aan de knoppen.
Minder actieve spelers wachten op een pullbackbeweging na het breken van de neklijn om vervolgens de stieren een handje te helpen.

usgpeople
 

Nico Bakker (www.nicoprbakker.nl) is directeur/eigenaar van BTAC Visuele Analyse en als zelfstandig consultant gelieerd aan The Royal Bank of Scotland(www.rbs.nl/markets). De informatie in deze publicatie is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als een individuele aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Iedere belegging die u overweegt, dient u te toetsen aan uw persoonlijk beleggersprofiel of te bespreken met uw beleggingsadviseur. De waarde van uw beleggingen kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. De standpunten en vooruitzichten van Bakker geven zijn technische mening weer over het betreffende item in zijn hoedanigheid als technisch analist en consultant. Zijn beloning staat/stond/zal niet direct of indirect in relatie (staan) met zijn specifieke aanbevelingen of standpunten in deze publicatie.
Reactie plaatsen

Reageren

    Koersen

    indices
    AEX 330,51 0,00%
    AMX 533,48 0,00%
    ASCX 418,78 0,00%
    FTSE-100 5.916,55 -0,20%
    CAC 3.465,24 0,00%
    BEL20 2.287,08 0,00%
    DOW 12.965,69 0,00%
    NASDAQ 2.933,17 -0,52%
    NIKKEI 9.554,00 0,00%
    NEXT-100 643,09 0,00%
    GOUD 1.754,75 1,02%
    EUR/DOL 1,32 0,11%
    stijgers & dalers

    CitiFirst Marktplein

    Geen Marktplein data beschikbaar. CityFirst