'Discipline loont bij beleggen'
AMSTERDAM (Belegger.nl) - Veel beleggers handelen op gevoel en kopen daardoor te hoog en verkopen te laag. Valuebeleggers daarentegen handelen met meer discipline en zien vaak kans juist laag te kopen en hoog te verkopen. Dat was de toon van de workshop die Els Ankum-Griffioen van Sparinvest en Evert Waterlander van Optimix namens Belegger.nl gaven op De Dag van de Belegger, vorige week vrijdag in de RAI.
Valuebeleggers hanteren drie stappen als ze naar aandelen kijken. De eerste stap is het bepalen van de waarde. Daarbij kijken ze naar het verleden, het heden en de toekomst. Het eerste waar naar gekeken wordt is de intrinsieke waarde aan de hand van ratio's als koers/boekwaarde, solvabiliteit, dividendrendement en de koers/winstverhouding. Het aandeel kan worden gekocht als de koers van het aandeel 40 procent onder die intrinsieke waarde noteert. Dat is de veiligheidsmarge die valuebeleggers willen.
Geduld
De tweede stap is de moeilijkste stap voor veel beleggers. Het vergt namelijk tijd en geduld voordat de markt het aandeel op de juiste koers waardeert. Zolang het bedrijf nog voldoet aan de criteria waarop het door de valuebelegger gekocht is moet het aandeel in portefeuille gehouden worden.
De derde stap is het verkoopmoment. Zodra het aandeel de intrinsieke waarde bereikt doet de valuebelegger het aandeel van de hand, onafhankelijk van wat de markt als potentie voor het aandeel ziet. De valuebelegger gaat dan op zoek naar een nieuw ondergewaardeerd aandeel om in de portefeuille op te nemen.
Meer nieuws
- 24 mei 2012 05:16 uur. EU: Griekenland moet afspraken nakomen
- 24 mei 2012 02:32 uur. EU zet meer in op economische groei
- 24 mei 2012 02:06 uur. 'Euro-obligaties is voor langere termijn'
- 23 mei 2012 23:18 uur. Hewlett-Packard schrapt tienduizenden banen
- 23 mei 2012 22:29 uur. Wall Street werkt verliezen weg
Reacties0