De Jager: gevolgen Grieks bankroet afgenomen

DINSDAG 7 FEBRUARI 2012, 14:42 uur | 1296 keer gelezen
DEN HAAG (AFN) - Het besmettingsgevaar van een eventueel Grieks faillissement op andere landen van de eurozone is in het voorbije anderhalf jaar afgenomen door de getroffen maatregelen. Maar als Griekenland bankroet gaat, zal dat Nederland nog steeds geld kosten.

Dat zei minister Jan Kees de Jager (Financiƫn) dinsdag tijdens het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer in reactie op uitspraken van eurocommissaris Neelie Kroes. Tegen de Volkskrant zei ze dat als Griekenland de eurozone zou verlaten, er ,,geen man overboord'' is.

De Jager benadrukte nog eens dat Kroes in het vraaggesprek zei Griekenland het liefst bij de eurozone te houden. Dat is ook de inzet van de minister. Een vertrek van Griekenland uit de eurozone levert geen ,,Armageddon'' op, maar leidt wel tot kosten. ,,En dat willen we voorkomen'', aldus De Jager.

De PVV had De Jager vragen gesteld over de opstelling van Kroes. Die partij ziet het liefst dat steun van Nederland aan Griekenland per direct wordt gestopt. Volgens de PVV heeft De Jager zich bezondigd aan bangmakerij door steeds te roepen dat steun aan de Grieken echt noodzakelijk is omdat eurolanden anders als dominostenen zouden omvallen. ,,Geloof niet in die bangmakerij. Deze uitspraken van Kroes zijn pure winst'', aldus PVV-leider Geert Wilders.

Volgens De Jager werpen maatregelen van de eurozone echter hun vruchten af, zoals het instellen van noodfondsen, strengere begrotingsregels en het herkapitaliseren van banken. De conclusies van de PVV, gedoogpartner van het kabinet, werden door De Jager dan ook betiteld als ,,makkelijke fact-free politics''.

Hoewel de inzet van de eurolanden nog steeds is om Griekenland erbij te houden, zitten daar grenzen aan. De Jager herhaalde dat het land hervormingen en bezuinigingen moet doorvoeren, zoals een lager minimumloon en het ontslag van duizenden ambtenaren. De woorden van Kroes ziet De Jager dan ook vooral als een waarschuwing aan het adres van de Grieken. ,,En die waarschuwing is zeker terecht. Laat ieder signaal een waarschuwing zijn'', aldus De Jager.

Reactie plaatsen

Reacties3

aad 07-02-2012, 16:15
De Jager: gevolgen Grieks bankroet afgenomen. Dat is NIET WAAR! Alleen voor de Grieken! Want die hebben al die tijd lekker geld opgestreken! DE GEVOLGEN ZIJN OVERGENOMEN DOOR ECB!!! Als Griekenland failliet gaat mogen o.a. de Nederlanders DAT betalen!
aad 07-02-2012, 16:18
"Maar als Griekenland bankroet gaat, zal dat Nederland nog steeds geld kosten."aldus De Jager. Dat wisten wij Nederlanders allang! Daarom moet De Jager en Rutte zich DIEP SCHAMEN dat ze ONS GELD willens en wetens hebben WEGGEGEVEN!
aad 07-02-2012, 16:22
Volgens De Jager werpen maatregelen van de eurozone echter hun vruchten af, zoals het instellen van noodfondsen, strengere begrotingsregels en het herkapitaliseren van banken.
Mn. De Jager, DAT IS nog steeds STELEN uit de PORTEMONNEE van Nederlander!

Reageren

    Koersen

    indices
    AEX 289,16 -2,29%
    AMX 472,04 -3,09%
    ASCX 379,86 -0,61%
    FTSE-100 5.266,41 -2,53%
    CAC 3.003,27 -2,62%
    BEL20 2.089,49 -2,47%
    DOW 12.496,15 -0,05%
    NASDAQ 2.850,12 0,39%
    NIKKEI 8.556,60 0,00%
    NEXT-100 573,86 -2,43%
    GOUD 1.555,00 -1,32%
    EUR/DOL 1,26 -0,74%
    stijgers & dalers
    Ahold 0,43%
    SBM Offshore -5,65%
    Philips -5,21%
    ING Groep -5,14%
    Arcelor Mittal -4,96%
    Fugro -4,86%

    CitiFirst Marktplein

    Geen Marktplein data beschikbaar. CityFirst