Wall Street schommelt naar winst
NEW YORK (AFN) - De effectenbeurzen in New York konden donderdag maar moeilijk richting vinden. Beleggers waren teleurgesteld over enkele macrocijfers, onder meer over de Amerikaanse huizenmarkt. Anderzijds verrasten enkele bedrijven met goede resultaten.
De Dow-Jonesindex sloot 70,49 punten, ofwel 0,9 procent, hoger op 7957,06 punten. De technologiebeurs Nasdaq daalde won 0,4 procent tot 1652,21 punten, terwijl de breed samengestelde S&P 500-index 1 procent steeg tot 851,92 punten.
De hele dag hadden de indices geschommeld van winst naar verlies. Pas in de uiterste slotfase van de handel kozen ze definitief de weg omhoog.
Huizenmarkt
Kort na opening van de beurs bleek dat de verkoop van bestaande woningen in de Verenigde Staten in maart is teruggevallen. Er werden 4,57 miljoen huizen verkocht, 3 procent minder dan in februari. In die maand was er nog sprake van een stijging.
,,Laten we er niet omheen draaien. De economie is nog steeds erg zwak. Het ziet ernaar uit dat alle cijfers die naar buiten komen iets beter of iets slechter zijn dan verwacht. Het ziet ernaar uit dat we een of andere bodem hebben geraakt'', stelde een Amerikaanse handelaar in reactie op het cijfer.
Werkloosheid
Een ander cijfer, het aantal uitkeringsaanvragen, viel ook tegen. Vorige week dienden 640.000 mensen zo'n verzoek in, terwijl analisten rekenden op 635.000. Een week ervoor waren het er 613.000.
Toch wogen de lichtpuntjes op de beurs uiteindelijk zwaarder. Technologiebedrijf Apple rapporteerde woensdag nabeurs beter dan verwachte resultaten. Het aandeel won 3,2 procent. Ook internetbedrijf eBay (plus 12,3 procent) en de producent van militaire goederen Raytheon (plus 6,6 procent) vielen met hun cijfers in de smaak.
Ook oliefondsen gaven steun aan de beurshandel. ExxonMobil ging 1,5 procent omhoog en Chevron won 2,8 procent. Zij trokken zich op aan resultaten van branchegenoot ConocoPhillips. De oliemaatschappij rapporteerde een kwartaalwinst van 840 miljoen dollar en dat was hoger dan verwacht. Het aandeel won 4,9 procent.
GM
Pakketbezorger UPS daalde 2,6 procent. UPS zag zijn winst in het eerste kwartaal halveren en kwam met sombere geluiden over het huidige tweede kwartaal.
General Motors verloor ruim 4 procent. De automaker kondigde aan dit jaar dertien fabrieken meerdere weken stil te leggen. Daarmee wil de directie de productie aanpassen op de vraag.
De prijs van een vat ruwe Amerikaanse olie steeg met 1,6 procent tot 49,69 dollar. In de New Yorkse valutahandel noteerde de euro 1,3110 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen stond de munteenheid op 1,3045 dollar.
Meer nieuws
- 24 mei 2012 14:22 uur. 'Griekse exit mogelijk op 1 januari 2013'
- 24 mei 2012 14:07 uur. Werkgevers pleiten voor meer loonruimte
- 24 mei 2012 13:38 uur. Negatieve coupons voor Duitsland?
- 24 mei 2012 13:36 uur. Kamer stemt in met ESM-verdrag
- 24 mei 2012 13:10 uur. Duitse banken kunnen Griekse exit aan
Reacties0