Air France-KLM blijft voorlopig in het rood
PARIJS (AFN) - Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM zal voorlopig in de rode cijfers blijven. Dit blijkt uit uitspraken van bestuursvoorzitter Pierre-Henri Gourgeon woensdag tegen de Franse krant Les Echos.
Gourgeon zei dat het bedrijf erop mikt om aan het begin van het boekjaar 2010-2011, dat is in het voorjaar van volgend jaar, weer quitte te draaien. Hij maakte echter de kanttekening dat hierbij eventuele verliezen uit zogenoemde hedgecontracten niet zijn meegerekend. Met deze contracten probeert het bedrijf zich in te dekken tegen oplopende brandstofkosten.
Door de scherpe daling van de olieprijs is de waarde van deze contracten flink afgenomen. Voor Air France-KLM leidt dit tot verliezen. Het afgelopen kwartaal, tussen april en juni, bedroeg deze verliespost 252 miljoen euro. In dat kwartaal werd een nettoverlies geleden van 426 miljoen euro.
Terugbrengen
Air France-KLM gaat het gebruik van de contracten terugbrengen. Gourgeon wees erop dat de olieprijs in 2008 eerst met 50 procent is gestegen, om daarna 70 procent te dalen. Deze schommelingen maken het volgens hem minder aantrekkelijk voor luchtvaartmaatschappijen om zich in te dekken.
Hij zei dat het bedrijf zich voor een termijn van maximaal 18 maanden gaat indekken. Air France-KLM hanteerde volgens hem eerder een termijn van vier jaar.
| img-230909-046 (Picture=9825616) |
Meer nieuws
- 4 feb 2012 12:46 uur. Exxon, Petrom vinden gas in Zwarte Zee
- 4 feb 2012 12:11 uur. Marktkooplui trotseren winterweer
- 4 feb 2012 10:49 uur. NedCar in zwaar weer
- 4 feb 2012 10:28 uur. Micron-topman omgekomen bij vliegtuigcrash
- 3 feb 2012 20:57 uur. Griekse gesprekken met banken zaterdag hervat
Reacties0