AFM respecteert oordeel DNB over Zalm
DEN HAAG (AFN) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) respecteert ten volle het eindoordeel van De Nederlandsche Bank (DNB) over de geschiktheid van Gerrit Zalm om een bank te leiden.
Dat schrijft minister Jan Kees de Jager (Financiën) donderdag in een brief aan de Tweede Kamer, nadat hij de topmannen van beide financiële toezichthouders woensdag bij zich had geroepen. In een herbeoordeling na het faillissement van DSB Bank constateerde DNB dat Zalm, voormalig financieel directeur van die bank, kan aanblijven als topman van ABN Amro. De AFM vond echter dat Zalm fouten had gemaakt en beter zou kunnen opstappen.
De Jager toonde zich meteen al heel ongelukkig met de verschillende visies van de toezichthouders. Volgens hem betreuren de twee de ontstane onduidelijkheid. In het gesprek woensdag is vastgesteld dat er geen misverstand mag bestaan over de geschiktheid van een bankbestuurder en dat het eindoordeel bij DNB ligt.
| img-040310-260 (Picture=11815214) |
Meer nieuws
- 24 mei 2012 22:09 uur. Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- 24 mei 2012 21:32 uur. Wall Street in mineur
- 24 mei 2012 21:17 uur. Dexia is dichtbij verkoop Denizbank
- 24 mei 2012 19:33 uur. Kleine verliezen op Wall Street
- 24 mei 2012 19:18 uur. Rutte: juiste aanpak stijgende werkloosheid
Reacties1