Vodafone stopt met navigatiedienst
LONDEN (AFN) - Het Britse telecomconcern Vodafone stopt met zijn dienstverlening op het gebied van navigatie. Het bedrijf liet vrijdag weten niet te kunnen opboksen tegen gratis diensten die Google en Nokia zijn begonnen.
Vodafone investeerde eind 2008 nog 22 miljoen euro in navigatiedienstverlening met de overname van het Zweedse softwarebedrijf Wayfinder. De markt is echter drastisch veranderd door de gratis alternatieven, aldus het bedrijf. ,,Mensen verwachten er over te kunnen beschikken, maar verwachten nu niet dat zij er voor moeten betalen'', zei een woordvoerster.
Nokia en Google zijn ook bedreigingen geworden voor TomTom. Deze Amsterdamse onderneming is groot geworden met de verkoop van navigatiekastjes. Onder druk van de concurrentie zijn de prijzen van deze draagbare apparaten sterk gedaald.
| img-120310-291 (Picture=6843598) |
Meer nieuws
- 4 feb 2012 12:46 uur. Exxon, Petrom vinden gas in Zwarte Zee
- 4 feb 2012 12:11 uur. Marktkooplui trotseren winterweer
- 4 feb 2012 10:49 uur. NedCar in zwaar weer
- 4 feb 2012 10:28 uur. Micron-topman omgekomen bij vliegtuigcrash
- 3 feb 2012 20:57 uur. Griekse gesprekken met banken zaterdag hervat
Reacties0