FNV eist ruim drie ton voor werknemer met OPS
AMSTERDAM (AFN) - Na jarenlang procederen staat nu vast dat een man die door zijn werk de schildersziekte OPS heeft gekregen, recht heeft op schadevergoeding.
De kantonrechter bepaalde al in 2006 dat de werkgever schadevergoeding moest betalen. In januari 2008 bevestigde het gerechtshof dat vonnis en nu heeft ook de Hoge Raad het verweer van de werkgever en diens verzekeraar afgewezen. De hoogte moet nog worden vastgesteld, maar FNV Bureau Beroepsziekten eist 335.000 euro, zo heeft de FNV donderdag gemeld.
De man werkte van 1988 tot 1999 als operator op de verfafdeling van lamellenfabriek Hunter Douglas in Rotterdam. Hij werd bij zijn werk dagelijks blootgesteld aan hoge concentraties oplosmiddelen. Na elf jaar viel hij op 34-jarige leeftijd uit met klachten van moeheid en vergeetachtigheid. Ook was hij snel geïrriteerd en somber. Eerder waren al leverfunctiestoornisssen vastgesteld. In 2001 werd de diagnose OPS gesteld, een ziekte die door oplosmiddelen kan worden veroorzaakt.
Meer nieuws
- 25 mei 2012 06:16 uur. Reesink verkoopt Stalutech Benelux
- 25 mei 2012 00:29 uur. Zalm ziet niets in bankenbelasting
- 24 mei 2012 22:09 uur. Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- 24 mei 2012 21:32 uur. Wall Street in mineur
- 24 mei 2012 21:17 uur. Dexia is dichtbij verkoop Denizbank
Reacties0