BAM wil duidelijkheid over woningmarkt
BUNNIK (AFN) - Bouwbedrijf BAM wil dat er duidelijke afspraken komen over de hypotheekrenteaftrek om de vastgelopen Nederlandse woningmarkt vlot te trekken. Dat heeft bestuursvoorzitter Joop van Oosten donderdag gezegd in een toelichting op de eerstekwartaalcijfers.
De onduidelijkheid over de aftrek is in de ogen van BAM de belangrijkste reden dat de woningmarkt blijft kwakkelen. ,,Er moeten nu afspraken komen die voor vijftien jaar in steen worden gebeiteld om van de discussie af te zijn.''
BAM verkocht ondanks de aanhoudend zwakke omstandigheden in de woningmarkt in het eerste kwartaal 553 woningen, bijna drie keer zoveel als in de eerste drie maanden van vorig jaar. Opvallend was volgens Van Oosten dat de particulier zich weer meldde. Zij waren goed voor zo'n 80 procent van de aankopen, terwijl zij een jaar eerder slecht een aandeel hadden van 20 procent.
Verkoop
Van Oosten ging ook in op de verkoop van het belang van 21,5 procent in baggeraar Van Oord. De gesprekken zullen deze zomer worden hervat, waar beide partijen eerder mikten op mei. ,,We hebben nu onze handen vol aan de aangekondigde claimemissie, dus hebben we een rustiger periode gezocht. Het zal niet makkelijk zijn om nog dit jaar tot een transactie te komen.''
BAM zal binnenkort de in maart aangekondigde claimemissie van 250 miljoen euro in de markt zetten. Dat geld zal het bedrijf vooral steken in de verdere groei van publiek-private projecten.
| img-200510-134 (Picture=9873722) |
Meer nieuws
- 25 mei 2012 08:03 uur. 'Amsterdamse beurs opent lager'
- 25 mei 2012 07:58 uur. Vergoeding toplui overheidsbedrijven maximaal 290.000 euro
- 25 mei 2012 07:57 uur. Prins Bernhard weg bij Antonov
- 25 mei 2012 07:56 uur. Moody's verlaagt rating Belfius met één niveau
- 25 mei 2012 07:53 uur. Geen beslissing over mogelijk banenverlies bij Belfius
Reacties0