'Madoff-gedupeerden eisen 55 miljoen van SNS'
AMSTERDAM (AFN) - Twee New Yorkse beleggingsfondsen die hun vermogen zijn kwijtgeraakt door de Madoff-fraude, willen zeker 55 miljoen euro terughalen bij SNS Bank en Nederlandse beleggers die via een effectenrekening van SNS in de fondsen hebben belegd. Dat meldt Het Financieele Dagblad vrijdag.
De curator richt zich op particuliere beleggers die voor de ontdekking van de fraude zijn uitgestapt, zodat zij per saldo van de fraude hebben geprofiteerd. Maddoff lokte beleggers door ze hoge winsten uit te betalen met geld van steeds weer nieuwe slachtoffers.
SNS zegt tegen Het Financieele Dagblad niet namens klanten te kunnen optreden en adviseert hen een Amerikaanse advocaat te zoeken. Om hoeveel klanten het gaat wil SNS niet zeggen.
Securitisatie
De krant meldt verder dat SNS Bank van plan is een partij Nederlandse hypotheken door te verkopen (securitiseren) aan beleggers. De bank denkt op 21 juli de deal te kunnen sluiten.
Bedoeling is de gesecuritiseerde leningen, die via het nieuwe vehikel Pearl 4 worden uitgegeven, ondershands te plaatsen bij een klein aantal investeerders.
Meer nieuws
- 12 jul 2010 09:40 uur. Oud-ABN'er commissaris bij SNS Reaal
- 5 jul 2010 07:20 uur. 'Stresstest ook voor ABN en SNS'
- 1 jul 2010 00:05 uur. 'Bonusbeleid van banken schiet tekort'
- 18 jun 2010 18:05 uur. SNS Bank rond financiering 2010 vrijwel af
- 18 mei 2010 09:35 uur. 'Winst verzekeringstak SNS deels eenmalig'
Reacties0