Vlak slot voor Amsterdamse AEX-index

Gepubliceerd op 17 februari 2020 17:45 |

AEX (12:32)

477,28 +5,98 (+1,27%)

AMSTERDAM (AFN) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag nagenoeg onveranderd gesloten, terwijl elders in Europa kleine koerswinsten werden behaald. Beleggers bleven de verdere ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus volgen. Er kwam geen richting van Wall Street omdat de Amerikaanse beurzen dicht zijn voor President's Day.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde vrijwel vlak op 629,17 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 975,72 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,3 procent.

Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was verzekeraar NN Group met een winst van 2,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML sloot de rij met een verlies van 1,5 procent. Bij de middelgrote bedrijven stond maritiem oliedienstverlener SBM Offshore bovenaan met een plus van 1,5 procent. Hekkensluiter was apothekersbedrijf Fagron met een min van 4,8 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO.

BAM

BAM zakte 0,8 procent bij de kleinere fondsen. Topman Rob van Wingerden vertrekt aan het einde van zijn huidige termijn medio april bij de bouwer. Volgens BAM is in "goed overleg" besloten dat de topman niet zal worden voorgedragen voor een nieuwe termijn. Op de lokale markt maakte Tie Kinetix een koerssprong van meer dan 17 procent. Het softwarebedrijf verkoopt een bedrijfsonderdeel aan Impartner voor 6 miljoen euro.

De Duitse chemiebedrijven Bayer en BASF verloren tot 1,9 procent in Frankfurt. Een Amerikaanse jury heeft een schadevergoeding toegekend van 265 miljoen dollar aan een Amerikaanse boer vanwege schade aan zijn fruitbomen door een onkruidverdelgingsmiddel dat is ontwikkeld door Bayer en BASF.

Thyssenkrupp

In Parijs ging vliegtuigbouwer Airbus 0,9 procent omhoog. De Verenigde Staten verhogen per 18 maart de importheffing op vliegtuigen van Europese makelij naar 15 procent. Alstom klom 3,5 procent. Het Franse concern bevestigde gesprekken te voeren met het Canadese Bombardier over een fusie van de treindivisies van beide bedrijven. In Helsinki zakte de Finse liftenproducent Kone 4,6 procent. Kone is uit de overnamestrijd rond de liften- en roltrappendivisie van het Duitse Thyssenkrupp gestapt. Thyssenkrupp daalde 3 procent in Frankfurt.

De euro noteerde 1,0834 dollar tegen 1,0843 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 52,13 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 57,34 dollar per vat.

2 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
bergen333
0
Hou nou eens op met dat "NIEUWE coronavirus". Daar is niks nieuws meer aan, we kennen het nu al ruim 2 maanden.
2 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

Koersen meer

AEX 477,03 +5,73 +1,22% 12:31
AMS25-24h 477,13 +5,83 +1,24% 12:31
AMX 654,05 +7,13 +1,10% 12:31
ASCX 678,45 +11,91 +1,79% 12:16
BEL 20 2.894,06 +54,64 +1,92% 12:31
BRX20-24h 2.894,04 +54,62 +1,92% 12:31
Germany30^ 9.588,73 +43,98 +0,46% 12:31
Dutch15-index 13.201,06 +51,24 +0,39% 12:16
Euro30-index 13.798,47 +137,05 +1,00% 12:16
Citi Dow Jones... 21.265,85 +299,07 +1,43% 12:31
Citi S&P 500 I... 2.503,07 +31,09 +1,26% 12:31
Citi NASDAQ 7.556,53 +66,84 +0,89% 12:31
Citi Nikkei In... 17.866,67 +253,14 +1,44% 12:31
WTI 22,28 +1,20 +5,69% 12:31
Brent 27,24 +2,23 +8,92% 12:31
EUR/USD 1,0931 -0,0013 -0,12% 12:31
BTC/USD 6.649,3900 +277,5400 +4,36% 12:31
Gold World Spo... 1.589,03 -2,23 -0,14% 12:31
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers & Dalers

Stijgers Laatst +/- % tijd
Royal Dutch Shell A 17,932 +1,572 +9,61% 12:13
ABN AMRO BANK N.V. 7,492 +0,572 +8,27% 12:13
Aegon 2,275 +0,079 +3,60% 12:12
Dalers Laatst +/- % tijd
ASML 229,800 -4,700 -2,00% 12:13
RELX 18,455 -0,365 -1,94% 12:13
Galapagos 170,300 -3,200 -1,84% 12:13