Beeld: ABM Financial News
(ABM FN-Dow Jones) De aandelen van ABN AMRO en vooral ING staan vrijdag stevig onder druk en verloren vandaag circa 3 miljard euro aan waarde na een motie van politicus Jesse Klaver.
Klik hier voor: Klaver kost banken 3 miljard euro aan waarde
"De belangrijkste verklaring is dat de Nederlandse Tweede Kamer van plan is om een extra bankenbelasting in te voeren", zegt analist Corné van Zeijl van Cardano. "En dat is slecht voor de winstgevendheid van de banken."
Daarbovenop wil de Kamer ook nog eens de inkoop van eigen aandelen gaan belasten. En dat is volgens Van Zeijl "nu niet echt slim om te doen". De analist vreest dat met dit soort maatregelen bedrijven naar het buitenland vluchten.
Van Zeijl wijst er nog wel op dat Nederland nog steeds een grote aandeelhouder van ABN AMRO is. En dat belang is vandaag ook 250 miljoen euro minder waard geworden.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is leverancier van beursnieuws, -video en -data, zowel voor real-time handelsplatformen en dealingrooms als voor online en offline media uitgaven. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Die Klaver is niet gewoon dom, hij is kwaadaardig dom. Zijn pyjama is bedrukt met afbeeldingen van zichzelf.
Luchtballonnen om te hengelen naar stemmen op 22 nov. van burgers die niet door hebben dat het via hun pensioenfonds een sigaar uit eigen doos is. Nederland wordt echt een mooi land straks, ooit, maar wel leven als Neanderthalers en die waren toch ook gelukkig?
Wat een graaier die Klaver !!! En zo zal het straks ook gaan als ze via een coalitie - die hopelijk nooit gevormd gaat worden- aan de macht zijn. Timmermans is een socialist die ook vindt dat een ANDER teveel verdient, maar intussen….
Ik denk dat hij droomt van een land zonder bedrijfslevens en uitsluitend overheid.(met uiteraard een elite die het er goed van neemt).
Als je van uitkeringen en toeslagen leeft heb je geen pensioenfonds
Als de banken wat meer rente aan ons hun trouwe klanten en spaarders zouden betalen was dit nooit een issue geworden. De banken zijn zelf de grootste graaiers over de ruggen van hun klanten en krijgen nu een koekje van eigen deeg veroorzaakt door hun oneindige arrogantie.
Het links woke tuig slaat weer eens toe. Bijna al mijn winst op abn en ing in een dag verdwenen dank zij JOESEF Klaver.
Ik denk dat de plannen van Jesse cs ook het huizenprobleem oplossen: Ondernemers en vermogenden verlaten Nederland en maken daarmee huisvesting vrij v en Nederland wordt een mooie socialistische enclave in West Europa. Waar is de oude Nederlandse instelling "handen uit de mouwen en aanpakken" gebleven? Nu hoor ik alleen maar: ' de overheid moet de regie nemen" of "dit moet de overheid oplossen", en ondertussen met ons handje op bij de overheid langs. En wie moet dat betalen?
M357, je hebt precies de incompetentie van Klaver. Wat Klaver nu bereikt is dat er inmiddels meer vermogen en toekomstige cash is en zal verdampen dan dat die belasting maatregel oplevert, los van het feit dat de andere belastingmaatregelen die inmiddels goedgekeurd zijn het MKB zwaarder onder druk zetten en de loon-prijs spiraal straks opwaarts gaan ondersteunen. Economie en rekenen is aan de links denkende helaas voorbij gegaan. De grap is dat de armen straks nog armer worden want de grote beursgenoteerde bedrijven en (super) rijken weten die belastingdruk wel te ontwijken en als het niet kan gaan ze weg uit Nederland, waar dan geen groei bedrijven meer zitten. Lange termijn omgeving in Nederland dan: weinig bedrijven, veel werkeloze, uitgeholde pensioenen. Ga zo voort.
Om een een idee te geven wat de maatregel van Klaver betekent, naast wat Hr Van Zeijl aangeeft. Er is met de koersdaling van ING, ABN en de andere banken vandaag ook een behoorlijk, ca. 1 miljard, aan pensioendekking verdampt. Zullen de gepensioneerde van o.a. ABP leuk vinden. Mooi toch al die ideen van de linkse hoek.
Klaver hoogst afgeronde opleiding VMBO!
Hij heeft nog nooit echt de handen uit de mouwen hoeven te steken, ofwel echt hoeven te werken voor zijn geld.
Links gedram zonder kennis van zaken en al helemaal niet van economie.
Steeds maar acterend, alsof hij de wijsheid in pacht heeft.
Vreselijk figuur, hij wil zelfs, dat na iemands overlijden, de erfenis naar de staat gaat en niet naar de wettelijke erfgenamen. Dit afgenomen bezit wil hij dan herverdelen onder een deel van zijn potentieel stemvee, zogenaamde jongeren, die nog helemaal niks gepresteerd hebben, waar hij bedragen van 10000 euro oppert, geld dat ze dan naar eigen inzicht mogen spenderen of verkwisten.
Waanzin ten top!!
Tijd dar Swaak een keer zijn muil gaat opentrekken..
Wat velen vergeten: een beurskoers is niet de werkelijke waarde! Dus een daling van de koers betekent niet dat de waarde verandert. Alleen de perceptie van wat dat bedrijf waard is verandert. Dus niet zo klagen. By the way hovenier: waarom moeten de achterkleinkinderen van de oprichters van Philips, C & A Brenninkmeijer etc etc in weelde leven? Omdat hun overgrootvader en grootvader over de rug van de arbeiders stinkend rijk is geworden? Dit zijn wellicht jongeren die zelf niks gepresteerd hebben.